Jak pochopit...?

Tedy pozorně čtěte a dívejte se!

Důležité je vstřebat co nejsilnější prožitky. Působivé a průbojné prožitky. Doporučuju například kombinaci umění a přírody(nature - naturilisme...)Snažte se vniknout do těch obrazů...představovat si je "živé"(pozor na špatné chápání slova živý u tech mrtvol)!! Prohlížejte jeden po druhém a vžijte se do nich! Ciťte svěžest vody i pach mrtvol. Dotýkejte se zasychajicí krve tekoucí z tepen a dotýkejte se v duchu křivek těla. Vybuďte v sobě soucit, rozkoš, opojení krásou i hnusem,... Pestujte ty pocity dokud se nedostante skrze jejich naprosté pocítění do jejich hloubi!!

Ale i to je málo, je třeba jít hloub. Pocítit život, pocítit smrt!(Ale jak?) Vždyť snad existují ženy, víno, zpěv, drogy, ...
A smrt? Co chuť smrti? Hemingway napsal v knize "Komu zvoní hrana" dobrý návod:"Ráno za rozbřesku, když se staré vdovy vrací ze hřbitova od hrobů svých zemřelých manželů. V tu chvíli k nim přistup, prohlédni si jejich věkem zničenou tvář a polib je na ústa. V puse si představ hlínu z hrobu. Tak chutná smrt!"


Jedna z těch zásadních iniciací přijde stejně jednou sama...je to SMRT(možná proto stojí v písni Morituri te salutant:"... Seržante mávnou a budem zasvěceni. ..."! Ale pak už je nejspíš pozdě, protože nemusí být už nic. Proč tedy nezažít smrt za života? Ale je třeba jít dál(rozhodně doporučuji přečíst si LiberHHH). Hledejte stopy smrti i života... Zkuste navštívit pitevnu, nebo zkusit pitvat. Možná prospěje cítit pach smrti, prohlídnout si lidské kosti. Vidět půřezy mozkem feťáků. Mluvit s lidmi, kteří umírají. Snad pomocí toho odkryjete jednu z dalších arkán.

Cítit a cítit...snad ten kdo pocítí zbytečnost pojmu "Já" se může vyhoupnout zas o něco výš na Jákobově žebříku.
Ale pozor! Snaha vylézt po žebříku nahoru vždy představuje riziko pádu a zde je propast na obou stranách. Na jedné otupění a na druhé šílenství.


Ještě jeden podklad proč považuji tuto metodu iniciace za správnou. V systema sefirotu vedou cesty z jedné sefiry do všech vyších sefir(Binah, Chochmah a Keter). Je to sefira Tiferet(Krása) a ta symbolizuje prožitek, lásku, estetično, ale i bolest a utrpení! Navíc na cestě z Tiferetu do Keteru(koruna) leží(i když troch mimo) sefira Daat-Poznání(pozor! neplést se sefirou Binah, která je porozumnění).


Čili Tiferet se jeví jako cesta k poznání, pochopení a povznesení se.

Snad vaše dílo bude završeno úspěchem...Jen bych rád dodal:
1)Snažil jsem se sem sehnat nějaký zápis z pitvy...neúspěšně..:-(..snad časem
2)Doufejme, že časem přidám nějakou básničku(již se tak stalo díky dobrému vkusu
DarkNameze, a je přímo
!!!ZDE!!! ), která bude značně působivá...
3)Uvažuji, zda-li to celé nemám smazat. Doufám, že někdo z těch, kteří to bdou číst, mi napíšou, zda-li toto má smysl(
metzger@post.cz)
4)Asi ani různé druhy hudby(chorály,...) jsem dostatečně nevychválil..
5)Pokud mě někdo odsoudí s tím, že jsem sadistickej úchylák...já to beru, ale pokud se nedokážete podívat na obrázek mrtvého dítěte, jak chcete být schopni snést pohled na realitu.
6)Jinak předpokládám, že každý sám je schopen zvolit kombinaci vjemů, které by v něm mohli vyvolat slušnou dávku emocí(Pokud to tak není, napište mi a já vám pošlu nějaký recepty..:-)) ).
7)doporučená četba
ROTTEN
Bez soucitu-OBZVLÁŠTĚ DOPORUČUJI
RELAXIA.CZ-doporučuji galerii
třeba toto...porna je na netu až-až...
"ženy a umění"-doporučuji shlédnout gallery