DAAT

Iniciace...

!INICIACE!...kolik lidí prahne po tom, aby mohli říci, že prošli "magickou iniciací". Ale kdo by byl skutečně ochoten podstoupit tento proces? Kdo skutečně tuší co tento pojem znamená. Je stále dost lidí, kteří si představují, že "nejvyšší" iniciace probíhá tak, že přijde nějaký děda a vychrlí pár tajemství a když budetou mít štěští přihodí i kouzelnou formulku, aby je obdařil nadpřirozenými schopnostmi. Pak budou pečovat o vesmír jako "Pánbůh na obláčku"...

Pokud to takhle někde funguje, pak o tom nic nevím a pokud mi někdo podá informace o tom, že se pletu, pak tyto stránky okamžitě smažu a místo nich sem vložím omluvu za mystifikaci.
Ale teď bych již rád přešel k samotnému problému. Problém iniciace je ten, že význam slova iniciace je zasvěcení=poznání "skutečnosti". Poznání skutečnosti(v určité oblasti) je logicky změna stavu a změna je většinou bolestný jev, protože ztrácíme to, na co jsme si zvykly(zákon setrvačnosti naznačuje, že těleso setrvává v klidu, nebo v pohybu a pokud chceme ZMĚNIT jeho pohyb, pak na něj musíme působit silou...což se u člověka odráží jako prožitek) a tím i určitý pocit jistoty(než si zase zvyknou) a to právě mnohým vadí. Jak jsem již naznačil, pokud chceme vyvolat změnu, musíme na subjekt(v tomto případě na zasvěcovaného tvora) působit silou, respektive vyvolat v něm prožitek. !!!Pouze to co pocítíme, můžeme pochopit!!!(není v iniciaci snad většího dogmatu).
Jedním z nejitenzivnějších prožitků je bolest. Je rozmanitá...ostrá i tupá...krásná i zrůdná...příjemná i nesnesitelná... proto považuji bolest za jednu z věcí, která by u iniciace neměla chybět. Avšak myslím, že čím více pocitů, prožitků a věmů, tím e zasvěcení dokonalejší.

Iniciace musí být hnusná, protože poznání musí být hnusné...a přesto mnozí po něm prahnou!

Kdo z Vás by o ni stál? Pokud ano, klikněte zde a přijměte rady kde zkusit najít "červenou kapsli"!

Pokud ne, pak žijte blaze v klidu a míru..:-)))